Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

stejně označené míče

A A A

Dobrý den pane Jone,
stala se mi při hře tato situace: celkem dobrý drive, ale s nejasným dopadem, aut nešel vyloučit. Takže jsem hrál provizi, v podstatě tu samou ránu na to samé místo. Když jsme došel na místo, oba míče byly asi 2 m od sebe, oba ve hře. Jenže tady nastal ten zádrhel. Oba míče byly stejné značky, stejného čísla, stejně označeny. Prostě jsem nemohl určit, který je ten první a který je provize.

Co se mnou?
Pavel

Odpověď na dotaz


Zatřelit! :)))))

Pavle dobrý den. Tady se ukazuje, jak důležité je mít míče označené a jak je důležité přemýšlet, než nějaký míč pošlu do hry.
Rozhodnutí 27/11 na podobné situace pamatuje:
V řešení Vašeho případu musíte určitě jeden z nalezených míčů (předpokládám, že oba ležely v roughu - jinak by řešení bylo naprosto odlišné) jako ten, kterým budete hrát, druhý zvednete a tím, kterým pokračujete, budete hrát jako kdyby to byl provizorní míč.
Takže tedy pro jasnou představu - drive, provižn, nemůžu je rozeznat, volím jeden z míčů a hraju čtvrtou ránu, jako kdybych svůj původní míč ztratil.

Hezkou hru a značte si míče, ať je můžete líp identifikovat.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019