obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Zapisovatel opusti hřiště v pruběhu hry

A A A

Zdravím

Situace:
Jsme dva ve flightu. Na jamce velmi vzdálené od klubovny se múj spoluhráč-zapisovatel na základě telefonátu z domova rozhodne ihned vzdat hru a opustit hřiště - ject domu. Je špatné počasí, velká část hráčů turnaj vzdala - nikde nikdo. Tzn. nemám zapisovatele, potvrzené dosavadní skore, ani šanci jiného zapisovatele rychle sehnat. Našel jsem rozhodnutí 6-6b/6, které by se snad dalo intepretovat tak že si v této krajní situaci můžu zapisovat sám sebe. Jaký postup doporučujete ? Lze v průběhu hry vůbec střídat zapisovatele ?

Děkuji za odpověď.
Michal Hušák

Odpověď na dotaz


Michale taky zdravím.

Rozhodnutí 6-6b/6 jste si vyložil špatně, je mi líto. Žádná krajní situace, kdy by hráč mohl sám sobě psát výsledky, neexistuje a Pravidla na ní nepamatují. Rozhodnutí říká, že zapisovatel zmizel po dohrání aniž by podepsal kartu a ještě ke všemu ji odvezl sebou. Je to opravdu jiná situace - vždycky může Soutěžní výbor výsledky hráče telefonicky nebo třeba mailem ověřit. Pokud by si hráč zapisoval sám, jakpak by se asi jeho výsledky ověřovaly...?

Pravidlo 6-3. Čas startu a skupiny v písmeni b) za přesun hráče do jiné skupiny bez schválení Soutěžním výborem uděluje trest DQ. Proto - pokud už tedy dojde k tomu, že se někdo telefonem radí o tom, jestli má nebo nemá dojít turnaj, a z nějakého důvodu musí odejít ze vzdálené jamky, je potřeba, aby samostatný jednotlivec přerušil hru, informoval nějakým způsobem Soutěžní výbor o vzniklé situaci a počkal na jeho rozhodnutí.
S tím souvisí situace, kdy odejde jeden hráč z tří nebo čtyřčlenného flightu a je potřeba přerozdělit zapisování. Odcházející hráč pak podepíše tu sadu jamek, kterou zapisoval, na novém zapisovateli je, aby podepsal před odevzdáním karty zbytek.

Hezkou hru a co nejméně problémů se zapisováním!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018