Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Vodní překážka

A A A

Měl bych dotaz ohledně následující situace: Dýšina, jamka číslo 8, čtyřpar, dogleg doprava ... zahraji ránu driverem, míček letí rovně nad fairwayí ale protože se jedná o slice, tak míček za zatáčkou, kam není vidět z odpaliště, skončí pravděpodobně ve vodní překážce (červené kolíky) vpravo ... lze tento míč dropnout? Kde ho dropovat? Nebo je nutno hrát novou ránu?

Odpověď na dotazDobrý den

Další omluva za pozdní odpověď

V tomto konkrétním případě, kdy se míček nemohl ztratit mimo vodní překážku (je totiž vlastně skoro na hranici fairwaye), je naplněna podstata tvrzení je známé, nebo prakticky jisté. Není třeba hrát novou ránu - i když je to samozřejmě jedna z variant postupu pro míč ztracený ve vodní překážce, takže je i to možné - a místo je potřeba se zapisovatelem co nejlépe odhadnout. Žádná jiná cesta nevede. Pokud se k sobě budou hráči ve flightu chovat skutečně gentlemansky a budou si hru užívat, určitě budou schopni najít bez problémů místo, kde se míč dá dropnout na dvě hole s jednou trestnou...

Hezkou hru!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019