Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

HCP pri zmene strany

A A A

Dobry den vsem.
Prosim o nazor jak je to vlastne s HCP pri situaci, ze hrac zmeni svou hraci stranu? Muj znamy dva roky hral na pravou stranu a uhral si HCP 44. Hra mu stagnovala a novy trener celkem snadno odhalil, ze jeho prirozenou stranou je ta druha - leva. Ted nastala otazka co na to HCP a pravidla? V klubu to berou spise jako usmevnou siuaci a pod klubovy HCP je to nezajimave. Nicmene vidim, ze znamy ma s tim malinko problem v hlave. Nechce se zvyhodnovat a tez mu pripada, ze vlastne zacina znova a mel by mit opet HCP 54. Prosim o Vas nazor a jak by se tedy melo postupovat?
Dekuji Honza K.

Odpověď na dotaz


Honzo dobrý den.

Hráč a jeho Hcp mají jednu registraci. takže změnou strany, na kterou hráč hraje, se nic nemění. jeden z mých dobrých kamarádů (Pepo zdravím na jižní Moravu!) měl v bagu třetinu setu na leváka a zbytek "normálně". Rozhdoně jeho Hcp není možné technicky měnit na tomto základě.
No a pak je v každém klubu šéf STK. A ten by měl - a z titulu své funkce může a musí - posoudit jeho herní výkonnost a Hcp mu upravit. A to jak nahoru tak i dolů. Takže pokud jeho herní výkonnost po přestupu mezi lefthandery vzroste, upraví si Hcp při turnaji. Pokud významně poklesne, může mu, i v průběhu sezony, Hcp upravit nahoru STKář klubu.

Nemáte za co, hezkou hru.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019