Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Počet holí v bagu

A A A

Dobrý den pane John,
napadlo mě, když jsem vracel kamarádovi 56, kterou zapomněl u greenu.

A) Půjdu turnaj, u greenu najdu zapomenutou hůl. Dám jí do bagu. Potká mě rozhodčí a řekne, máte moc holí v bagu. Já nato, ne ta není má. A je to slovo proti slovu. Ale možná by se to dalo vyřešit.

B) Najdu wedge úplně stejnou jako mám v bagu. Vokey design má dneska každý. A to bude ta hůl navíc. Ale já nato zapomenu a omylem zahraji ránu sní a ne se svojí. A pak si všimnu, že má vryp na grypu a tím poznám, že není má.

C) Nějaký "Čech" řekne kamarádovi ať mu nechá jeho hůl někde na hřišti a ten ji najde a hle má hůl navíc, ale před ostatními hráči je to cizí hůl. (stejný loft, ale jiný bounc nebo jiné nastavení hlavy) Něco co by ostatní nezkoumali.

Proto bych se Vás rád zeptat jak se situací "nalezená cítí hůl" dále pracovat. Ale možná to řeším až moc. Ale měl jsem dlouho chvíli na odpališti a tak mě to napadlo.

Děkuji Vám za Váš čas.

S pozdravem
Veselý Miroslav

Odpověď na dotaz


Dobrý den Miroslave.
Jdeme na to:

ad A) to není slovo proti slovu - máte sebou spoluhráče...

ad B) tady je jasný trest v případě, že taková nalezená hůl je patnáctá (nebo nedej bože šestnáctá a víc - taky jsem našel během jedné rundy dvě hole...), protože odehráním rány jste "použil" patnáct holí.

ad C) zase musíme vycházet z počtu holí před "nalezením". Pokud jich bylo 14, pak "novou" nesmí použít. Jinak bych na tom, že kamarád nechá kamarádovi (čech/nečech) někde na hřišti hůl nic špatného...

Prostě na prvním odpališti mám nějaké hole a nějaký počet holí. Nesmí jich být víc než 14, smím do 14 doplnit, smím vyměnit hůl poškozenou normální hrou. O všem pak mluví Pravidlo 4-4. Přípustný počet holí

Já díky za Váš dotaz Miroslave

Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019