Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Je to rada, není to rada ?

A A A

Zdravím

Situace:
Hráč A odehraje z odpaliště (ve větru na 3 paru na green, punchovaná rána nízkým čislem hole).
Hráč B odehraje z odpaliště.
B se zeptá A čím hrál a dostane odpověď.

Až do tohoto bodu je situace jasná a dle rozhodnutí se nejedná o radu.

Co ale v situaci, kdy B prohlásí svůj míč (po té co proběhla výše uvedená diskuze) za nehratelný a s využitím informace od A hraje další míč z odpaliště ?
Hraje roli zda A kromě typu hole zdělí i proč a jak úder hrál danou technikou ?

Děkuji
Michal H.

Odpověď na dotaz


Michale,
Pokud hráč prohlásí svůj míč za nehratelný a vystřelí další s využitím nějaké rady, tak se jedná o dost nepřirozenou situaci. Hraje s trestnou, z původního místa... Obávám se, že se takovou situací žádné rozhodnutí nezabývá, jelikož a protože je skutečně nelogická...
Jinak jaký typ úderu nebo jakou techniku jsem zvolil - ano, to jsou informace, které mi mohou význmaně pomáhat před provedením mého úderu a proto jsou to jednoznačně rady.

Já díky za dotaz!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019