obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Míčky se dotýkají na ferveji

A A A

Po odpalu hráči zjistí že dva, nebo dokonce více míčků leží na ferveji a dotýkají se jeden druhého, tak že není možné odehrát žádný z nich bez kontaktu míčku i hole s míčkem soupeře. Jakým způsobem se dle pravidel tato situace řeší.
Děkuji

Odpověď na dotaz


Dobrý den.

Pravidlo 22 se dělí na dvě subsekce, kdy první z nich, 22-1. Míč napomáhá ve hře řeší situaci, kdy nějaký míč pomáhá při hraní jiného míče, 22-2. Míč překáží ve hře pak řeší situaci, kdy míč překáží.
Rychle a obecně. Můj míč překáží? Jsem požádán, abych ho dal stranou? Pak označím jeho polohu, zvednu ho, nesmím ho čistit a když spoluhráč svůj míč odehraje, pak ho vrátím na původní místo (umístím) a jestliže se původní místo změnilo (spoluhráč ho rozbil na padrť svojí ranou), pak ho:
- na fairwayi, v roughu, ve vodní překážce, v lese prostě pokud je toto původní místo kdekoliv mimo bunker umístím do polohy ne blíž k jamce, která je co nejvíc podobná té původní, tedy nic neopravuji,
- v bunkeru pak opravím polohu tak, aby byla co nejvíc podobné poloze před zvednutím mého míče a míč umístím tak, aby to byla co nejvěrněji zrekonstruovaná poloha před jeho zvednutím.

Není zač.
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018