Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Míčky se dotýkají na ferveji

A A A

Po odpalu hráči zjistí že dva, nebo dokonce více míčků leží na ferveji a dotýkají se jeden druhého, tak že není možné odehrát žádný z nich bez kontaktu míčku i hole s míčkem soupeře. Jakým způsobem se dle pravidel tato situace řeší.
Děkuji

Odpověď na dotaz


Dobrý den.

Pravidlo 22 se dělí na dvě subsekce, kdy první z nich, 22-1. Míč napomáhá ve hře řeší situaci, kdy nějaký míč pomáhá při hraní jiného míče, 22-2. Míč překáží ve hře pak řeší situaci, kdy míč překáží.
Rychle a obecně. Můj míč překáží? Jsem požádán, abych ho dal stranou? Pak označím jeho polohu, zvednu ho, nesmím ho čistit a když spoluhráč svůj míč odehraje, pak ho vrátím na původní místo (umístím) a jestliže se původní místo změnilo (spoluhráč ho rozbil na padrť svojí ranou), pak ho:
- na fairwayi, v roughu, ve vodní překážce, v lese prostě pokud je toto původní místo kdekoliv mimo bunker umístím do polohy ne blíž k jamce, která je co nejvíc podobná té původní, tedy nic neopravuji,
- v bunkeru pak opravím polohu tak, aby byla co nejvíc podobné poloze před zvednutím mého míče a míč umístím tak, aby to byla co nejvěrněji zrekonstruovaná poloha před jeho zvednutím.

Není zač.
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019