Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Hra dvěma míči

A A A

Při odpalu skončí míč v traktorových kolejích v rafu. Soutěžící oznámí hru dvěma míči s tím,že preferuje beztrestnou úlevu, pokud bude možná, jako druhou možnost spustí míč podle Pravidla o nehratelném míči. Oběma míči následně zahraje ještě 4rány. Po odevzdání skórkarty vyzve rozhodčího, aby se s nim jel podívat na místo a vynesl rozhodnutí.
Dohadovali jsme se jaký je správný postup. Já si myslím že když najdu první míč hraji pouze tímto.

Děkuji
MichalB.

Odpověď na dotaz


Michale, Michale, Michale...

A já si myslím - například i vzhledem k tomu, že ještě i já osobně budu na dvou kurzech nové rozhodčí školit, že by bylo nefér sem dávat správnou odpověď na jednu z otázek z letošních testů...
Souhlasíte, že jo? :)

Tak snad jenom drobnost, ve Vámi popsaném případě je potřeba vnímat všechny jeho okolnosti, ne jenom počty hraných míčů...

Tak zase někdy jindy o něčem jiném a nebo o tomto tématu v polovině dubna, až se už rozhodčí - čekatelé nedostanou "zadara" ke správné odpovědi...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019