Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Situace ze zkoušek pro rozhodčí

A A A

Zdravím

Můžete mi prosím, popsat řešení pravidlové situace, kterou se mi asi nepodařilo správně analyzovat v testech pro rozhodčí?

Popis:
Z odpaliště zahraji do rafu ...
Zahraji provizorní míč ...
Míč v rafu najdu a vyhraji (není dané jak a kolika ranami) ...
Zdvihnu provizorní míč ...
Zjistím že míč vyhraný z rafu není můj ...
Původní míč se nikde nenajde ...

Kolikátý míč a odkud mám hrát? Obávám se, že jsem v té směsi ztraceného míč, hry nesprávným míčem a asi i pohnutí míče ve hře ztratil orientaci ...

Hlavní dilema spočívá v tom že si nejsem jistý zda byl první míč opravu ztracený a zda se provizorní míč dostal do hry ....

Michal

Odpověď na dotaz


Michale dobrý den.

;o) protože ještě pořád běží kurzy pro nové rozhodčí, nemůžu tady uvádět správné odpovědi... to chápete, viďte? ;o)

Nějaký mail na mne seženete určitě. nedá zase tolik práce, obzvášť pro rozhodčího nebo zájemce o certifikaci rozhodčího - ČGF. Pošlete mi mail a já Vám rád tuhle - věřte opravdu jednoduchou - situaci rozmotám. Když jsem byl v R&A nebyl jsem schopen vyřešit podobně jednoduchou situaci. Prostě okno a stres - prima kombinace.

Díky za porozumění, proč tentokrát odmítám pomáhat...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019