Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Betablokatory - doping pri golfu. Jak to resit a zahrat si ?

A A A

Zdravim

Jeden z leku, ktery mi byly predepsany, patri do seznamu zakazanych latek z hlediska dopingu. Konkretne se jedna o beta-blokator (ucinna latka bisoprolol). V seznamu latek povazovanych za doping latka spada do kategorie "Pri Soutezi" - Golf (IGF)(kategorie P2). Mohu se zeptat jaka omezeni z toho pro mne vyplyvaji s ohledem na ucast v golfovych turnajich? Predpokladam ze existuje neco jako 'zdravotni vyjimka', pripadne se omezeni vztahuji jen na urcitou uroven zavodu.

Michal

Odpověď na dotaz

Dobrý den.

Michale, opravdu nejsem až tak zběhlý v problematice antidopingu ale; hodně informací najdete na stránkách Antidopingového výboru ČR (www.antidoping.cz) a na těchto stránkách pak například v sekci formuláře také žádost o udělení terapeutické výjimky; http://www.antidoping.cz/documents/udeleni_tv.pdf.
V sekci "O nás" - "Kontakt" pak máte možnost poslat svůj dotaz těm nejpovolanějším.

Michale víc pro Vás bohužel udělat nemohu, takhle zůstávám v mezích svých omezených znalostí a vědomostí v této oblasti. tak Vám přeji dobré pořízení a hezkou hru v roce 2012!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019