Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Rozhodnutí o golfových pravidlech

A A A

Dobrý den pane Jone,

omlouvám se, že jsem se zapomněl při nedávném dotazu na označení směru hry podepsat, rozhodně to nebylo schválně... :-)

Jak jsem konečně pochopil, velká spousta sporných nebo nejasných situací je řešena v Rozhodnutích, která často spolu se samotnými pravidly zmiňujete.

Snažil jsem se je "vygooglit", ale moc jsem nepochodil - našel jsem hlavně odkazy na literaturu, popřípadě nějaké PDF soubory s novými, upravenými, vymazanými rozhodnutími (anglicky na stránkách USGA) - nic, s čím by se dalo komfortně fungovat (myslím tím online řadit, hledat, atd.).

Pokud existuje, mohl byste nám prosím poradit nějaký pěkný online zdroj na tato Rozhodnutí, optimálně v českém překladu?

Děkuji moc,
Tomáš Schneider

Odpověď na dotaz


;o) Tomáši dobrý den!
Český překlad Rozhdonutí neexistuje a varuji důrazně před snahami prohánět jejich text různými automaty na webu!

Ale rád sem umístím odkaz na stránky R&A, tedy konkrétně přímý odkaz na Rozhodnutí. Znalost angličtiny (aspoň té golfové) je prostě podmínkou...

Oficiální text Decisions, neboli Rozhodnutí je zde:
http://www.randa.org/en/Rules-and-Amateur-Status/Rules-of-Golf.aspx#/rules/
A jak se k němu dostat? Pokud otevřete některé z Pravidel, vedle se vám v rolovacím menu objeví i seznam Rozhodnutí, které se toho daného Pravidla týkají.

Zde:
http://www.randa.org/en/RandA/Downloads-and-Publications.aspx
si mohou zájemci publikace objednat.

Tak Vám Tome, i ostatním, kteří si budou krátit dlouhé zimní večery, přeji hodně zábavy!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019