Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Cvičný švih ve vodní překážce - doplnění

A A A

Zdar Michale,

doplňuji - červená voda lemovala celou levou stranu fairwaye a zatočila za green doprava. Fakticky kopírovala zlom do rokle cca 10 m široké. Za touto roklí (tedy onen odpal fakticky přeletěl green a skončil na odpališti následující jamky. Označení rokle červenými kolíky bylo pouze ze strany právě hrané jamky - tedy jakési urychlení hry nehledáním míče v rokli. Odpaliště další jamky podle tohoto značení tedy bylo ve vodní překážce. Návratem před červené kolíky bych si fakticky vylepšil pozici ( na dvě hole ne blíže jamce od místa protnutí ) i za cenu trestné... Prakticky bych hrál z foregreenu.

Díky Jarda

Odpověď na dotaz


Ooops...
V předchozím dotazu jsem se tomuhle případu věnoval v podobné a přitom zcela odlišné situaci...

Pokud v rokli není žádná voda, pak ale opravdu všechno za červenými kolíky je voda a nemáme druhý břeh. Podle všeho nechutná chyba ve značení hřiště...
Jestliže situace takto vypdala, značení takové bylo a míč proťal hranici a skončil tam, kde proťal a skončil, pak se nedá mluvit o vylepšení pozice. Prostě jsi Jardo dropoval v souladu s Pravidlem 26 míč s jednou trestnou ve vztahu ke všem okolnostem.

Snad radši ani nechci vědět, jestli se to týká nějakého českého hřiště...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019