Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Nedostatek míčků

A A A

Dobrý den,
na Austarlian Open předminulý týden nebo tak někdy, došly Johnu Dalymu míčky, poté co jich asi sedm utopil. :-) A on se s odkazem na tuto skutečnost sbalil a ukončil turnaj, každý to jistě viděl. To celkem chápu, když mi dojdou balony tak asi končím, ale překvapilo mě, že někdo z pořadatelů prohlásil, že to ukončit nemusel a mohl požádat rozhodčího aby mu míčky dovezl! To se mi moc nezdá, že by bylo dle pravidel povoleno... Můžete mi to prosím osvětlit?

Děkuji a přeju hezký den
IvoS

Odpověď na dotaz


Dobrý den Ivo.
Jednoduchá věc. Pokud by John Daly poslal někoho do proshopu pro další míče, klidně by se tak mohlo stát. Jde o to, že nesmí zdržovat. Pravidlově není problém s tím, že rozhodčí, maršál nebo třeba i fotograf na bugyně někomu něco odveze nebo přiveze.

Tenhle exces asi Johnovi moc nepomohl. Je otázka, kdy ho definitivně přestanou promotéři na turnaje zvát...

Hezký den i Vám Ivo.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019