Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Hranice hřiště III

A A A

Dobrý den pane sudí,
četl jsem teď Vaši odpověď týkající se toho, kam až vede a kde končí hranice hřiště, tedy auty, ať tedy vnitřní,nebo vnjěší, ,kdy říkáte, : "vždycky aut pokračuje v prodloužení spojnice posledních dvou kolíků do ztracena. Jak hranice hřiště tak i vnitřní auty jsou takto vykládány". Aniž bych s Vámi chtěl polemizovat, přesto, pokud koukám do definic, aspoň tak, jak jsou napsané v těch velkých modrých ilustrovaných pravidlech, tak tam se píše: JSOU-LI HRANICE HŘIŠTĚ VYZNAČENY BÍLÝMI KOLÍKY NEBO PLOTEM, TVOŘÍ HRANICI SPOJNICE VNITŘNÍCH BODŮ SOUSEDNÍCH KŮLŮ NEBO SLOUPŮ PLOTU..atd. pak ještě o tom, že hranicí hřiště je i svislý průmět hraniční čáry nahoru i dolů, ale to není pro tohle relevantní. ALE pokud tedy vyjdu z toho, je je uvedená definice správně přeložena, pak mi logickým výkladem vychází, že by za posledním bílým kolíkem měl "aut končit", protože pokud je přeci hranice tvořena SPOJNICÍ VNITŘNÍCH BODŮ SOUSEDNÍCH KŮLŮ, pak podle mého přesvědčení ani jiný výklad není možný, protože poslední kůl v řadě už za sebou dál nemá žádný další "sousední kůl", k němuž by ta hranice hřiště vedla. Ale předpokládám, že jsem si nějak hrozně naběhl a uvažuji mimo?? ale pak je spousta hřišť značena blbě..

Děkuji a přeji Vám krásný den
Petr Hoček

Odpověď na dotaz


Petře, Petře, Petře...
Mám řadu bílých kolíků, kde spojnice jejich vnitřních bodů tvoří hranici autu, která se promítá svisle vzhůru i dolů. Pak kolíky končí. U posledního z nich leží míč. Je za ním, bráno z pohledu od fairwaye. Ale je zároveň "za ním" bráno z pohledu směru hry. Je míč v autu nebo ve hře...?

Spojnice není úsečka, je to přímka, která spojuje dva sousední body. Proto konec autu je spojnicí dvou posledních kolíků a tudíž přímkou běžící za poslední kolík do "nevidím"... Náš míč je proto v autu. Kdyby to byly jen úsečky, tak nevymezíte do autu území, ale necháte v něm jen hranici samotnou.

Ok Petře?
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019