Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Pat & Žížala II

A A A

Navazuji na Ondřejův příspěvek, protože se mně stala naprosto stejná věc, ale záležitost se mně zdála tak „blbá“, že jsem neměl odvahu se zeptat.

Při hře pro radost na veřejném hřišti ležela v dráze patu uschlá žížala. Odstranil jsem ji, ale zároveň jsem vytáhl z díry její druhou půlku. Nebyl jsem si jist jak dál, tak jsem dopatoval bez trestných ran.

Z Vašeho výkladu však vyplývá, že jsem si měl připsat dvě trestné rány za porušení pravidla, nebo patovat přes uschlou žížalu, pokud si nejsem jist, zda její druhý konec není schován v zemi.

Děkuji za odpověď a srdečně zdravím
Vlastimil

Odpověď na dotaz


Vlastimile dobrý den.
Má se to takhle. Vezmete za žížalu a když jde prostě sebrat, tak ji zahodíte a hotovo. Když ale je v zemi (anglický výraz je fantastický - embedded - česky vložený, zakotvený, vtisknutý, zapuštěný, vrytý...) "zapuštěná", pak se nejedná o volný přírodní předmět. A proto byste s ní neměl předvádět žádné psí kusy jinak je to za dvě.

Vlastimile hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019