Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Hranice autu II.

A A A

zdravim
jste pred koncem golfove sezony. mam dotaz ohledne hranic autu, hlavne co se tyce vnitrnich autu, ktere bohuzel tu a tam jsou. kde vlastne ten aut zacina a kde konci? v pravidlech je hranice autu je spojnice 2 nejblizsich koliku, ale co kdyz mic lezi pred prvnim, resp. poslednim kolikem? a nemusi to byt jen vnitrni aut, bezne to tak je i u normalni hranice hriste. aut pak za poslednim kolikem pokracuje nekam do nekonecna?
zajimava by pak byla situace na devitce v podborankach, kde by dusledkem tohoto pokracovani vnitrniho autu mezi 9 a 8 jamkou bylo i odpaliste 9 jamky v podstate temer cele v autu. nekde jsem videl, ze za poslednim kolikem je jeste jeden kolik kolmo na smer predesle spojnice - takze aut pak pokracuje jaksi kolmo pryc? mohl by jste to trochu vysvetlit, prosim. treba i na prikladech.
dekuji a preji jeste nejakou hezkou podzimni hru.
jan

Odpověď na dotaz


Jane dobrý den.
Snažím se, jako vždycky na podzim, dohánět co sedá. Těch 95 s Míšou Voigtsem a Daliborem Procházkou na Kuňce z bílých sice mému Hcp neodpovídá, ale už to vypadalo aspoň chvílemi jako golf. Škoda, že jsou Vánoce skoro za dveřmi... ;o)
čeká mě ale fantastické utkání Nové Ameriky proti Staré Evropě na Nové Americe. Ryder Cupový formát doplněný o večerní souboje na simulátorech mě vždycky na konci sezony fyzicky totálně dorazí...

K dotazu. Ano, vždycky aut pokračuje v prodloužení spojnice posledních dvou kolíků do ztracena. Jak hranice hřiště tak i vnitřní auty jaou takto vykládány. Aby se předešlo tomu, že je hřiště značeno špatně - Vámi uvedený příklad z Podbořánek - a toto značení vede k "zavření" části hřiště do autu (hráč pak hraje na green, který je v autu, nebo drivuje z odpaliště, které je v autu), vytvářejí se tzv. dvoukolíky, kdy se dvěma nedaleko sebe umístěnými kolíky naznačuje, kterým směrem je aut zakončen a kam směřuje jeho hranice. nemusí to být vždy kolmo na předešlou linii.

Jane snad to takhle bude stačit. Tak ať vám za bílými kolky končí co nejméně míčů!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019