Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

pocit že jsem či nejsem ve vodě

A A A

Dobrý den
jsem pravidelný ( skoro :) každodenní ) hráč na Ypsilonce .. kde jsme řešili takový zajímavý problem.

Př. 18 jamka .

Odehraji driverem první ránu a ta se mě fadem stáčí doprava . A to za pomoci větru - víc než jsem čekal . Takže s velkou pravděpodobností končí v biozoně na horizontu. Před biozonou je takový "jak kdy" střední semi-rough . Ted na podzim ještě podpořený listím.

Otázka ..

Je to červená voda/biozona . Nic jiného v okolí. Pravděpodobnost biozony 90 procent. Pravděpodobnost že se mi v semi-roughu schoval pod list 10 procent. Do biozony nesmím vstoupit.

Můžu v takové situaci odebrát provizi ?( protože v případě jediné možné závady a to vody-biozony bych provizi nesměl hrát ).

Měl jsem ve flightu 2 co říkali hraj provizi , 1 říkal nespíš je tam jen voda-biozona takže nehraj.

Díky za info... Pavel K

Odpověď na dotaz


Dobrý den Pavle.

Nejdřív ze všeho opravíme názvosloví. Biozóna a vodní překážka nejsou závady. To je potřeba říct na úvod. Protože vodní překážka a biozóna značená jako vodní překážka jsou oblasti řešené s restrikcemi, závady jsou navíc a řešíme je beztrestně...

V případě, kdy míč může být ztracený mimo vodní překážku (v tomto případě vodní překážku s charakterem biozóny), hráč vždycky smí hrát provizorní míč. Konečně všichni, kdo Ypsilonku známe, víme, že na osmnáctce se míč opravdu může ztratit mimo biozónu. Rozhodující bude, jak postupovat dál.

Budete procházet okolo biozóny a nakukovat, jestli uvidíte míč. Zároveň budete hledat míč i v semiroughu a v listí. Po pěti minutách, pokud míč nenajdete ani v biozóně (kde bude Vaše hledání omezeno - bohužel - zákazem vstupu na to zmiňované "nakukování" přes hranice) ani v semiroughu budete považovat míč za ztracený a budete hrát čvrtou ránu míčem, který jste zahrál - v této situaci oprávněně - jako provizorní míč z odpaliště.

Pavle hezkou hru a díky za dotaz!




Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »



« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019