Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

K dotazu \"Nehratelný míček\"

A A A

Přeji všem krásný den a poděkování za pravidlovou poradnu.

Aníž bych se chtěl panu Jonovi tlačit do této rubriky a nebo ho dokonce opravovat, rád bych doplnil něco k dotazu „nehratelný míč“ a konkrétnímu případu Kevina Na při PGA. Pokud si dobře pamatuji Kevin Na zahrál první do lesa. Pokud by v této chvíli zvolil variantu „nehratelný míč“ a hrál z původního místa (odpaliště) tak by to nebyl problém. Jenže on se rozhodl zahrát z těžké pozice a pak už se tedy nemohl vrátit na odpaliště, neboť původním místem byla ona těžká pozice v lese. To by si měl asi uvědomit amatérský golfista ještě před tím, než se rozhodne pro onu variantu „já to zkusím a uvidím“. Pokud hraje na body tak nepůjde o tolik jako v turnaji na rány. Je to tak správně?

S díky panu Jonovi
Ozzy

Odpověď na dotaz


Takže;
- s první částí textu naprosto souhlasím - každý hráč by měl zvážit všechny možnosti, které má podle Pravidel v dané situaci a pak se rozhodnout pro tu nejlepší variantu
- body vs. rány - tady rozumím, co chtěl Ozzy (máte Hcp osm jako Mr.Osbourne...? ;o), nicméně upřesním - ano, když mám hrát bogey a hraju v lese už šestou ránu na paru čtyři tak míč zvednu a přestanu se trápit a zdržovat flight za námi.

Díky za drobné doplnění a mějte prima hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019