Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Hlučné sekačky

A A A

Dobrý den.
Několikrát se nám s přáteli stalo, že pán sekající hřiště, okolo nás několik jamek objížděl, stále se nám pletl do směru hry, takže jsme museli čekat, o hluku ve kterém se nelze koncentrovat na hru ani nemluvě. Mnohdy dokonce sekáč ukázal, abychom hráli ránu přes něj, což asi nebude zcela bezpečné. Jistě, personál svoji záslužnou práci dokončit musí, ale hráč si chce proti tomu v klidu zahrát. Jak to prosím řešíte, počkáte, nebo se jdete zkusit domluvit.
děkuji
samec

Odpověď na dotaz


Dobrý večer
(mně to oslovení "samče" nějak nejde přes klávesnici, byť se necítím méněcenný... ;o)

Já chovám ke greenkeeprům obrovskou úctu a respekt. Nevadí mi, když se někde seká, protože nechci závidět těm za mnou, že budou mít hřiště lepší. Dávám pozor na gestikulaci a neohrožuju "sekáče" v žádném případě. Pokud mávne, je to jeho riziko, takže se snažím nesložit ho jako dvanácteráka nicméně to beru jako dohodu.
V resortech, kde interní komunikace a vše související funguje, se mohou hráči dočkat i slevy na fee, právě proto, že budou omezeni storji ať už fyzicky nebo jen hlukem. A na konec jen malá poznámka: Na turnajích European Tour jezdí sekačky skoro před prvními flighty a za posledními hladově čekají na šanci zakousnout se do čerstvě opuštěné fairwaye. Nikdo ani nepípne. A to ti kluci vydělávají na živobytí...

Tak bych chtěl jen závěrem vyzvat k symbióze a vzájemnému respektu a toleranci.Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019