obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Má marshall vždy pravdu?

A A A

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o posouzení situace, která se mi dnes stala na hřišti v Hodkovičkách a radu jak v takových případech postupovat.

Byl jsem dnes na hřišti v Hodkovičkách (9 jamek) s manželkou. Oba jsme začátečníci a používáme 6 holí, které vozíme v jednom bagu. Vozík obsluhuje vždy hráč, který nehraje, což v našem případě vede k urychlení hry o cca 15%. Na osmé jamce jsme byli osloveni marshallem s tím, že při hře musíme mít každý vlastní bag (což se domnívám nemá oporu v pravidlech ani jsem to neobjevil v provozním řádu hřiště) a také jsme byli upozorněni na pomalou hru. Když jsem se bránil tím, že oproti časovému rozpisu na skorkartě máme náskok 17 minut, opět se vrátil k jednomu bagu pro dva hráče s tím, že příště bychom mohli být vyloučeni z hřiště. Co mohu v takovém případě dělat?

Děkuji za odpověď.
Tomáš

Odpověď na dotaz


Tomáši dobrý den.
Vypadá to na zbytečně nepříjemnou situaci. Pokud jste měli náskok proti rozpisu a v místních pravidlech nebo provozním řádu hřiště není zmínka o povinnosti určující, že každý hráč musí mít své vlastní vybavení, pak by maršál neměl takto argumentovat.

V takovém případě máte zkažený den ale k dokonání zkázy (vyloučením) nedošlo. Můžete si o svém zážitku popovídat s provozním ředitelem nebo course managerem, případně aspoň s obsluhou recepce. Pokud by maršál trval za uvedených podmínek na ukončení hry, chtěl bych vrátit peníze a "propagoval" bych služby areálu ať je to ten či onen...

Tome přeji hezkou hru Vám i manželce a žádné konfliktní situace.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018