Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Má marshall vždy pravdu?

A A A

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o posouzení situace, která se mi dnes stala na hřišti v Hodkovičkách a radu jak v takových případech postupovat.

Byl jsem dnes na hřišti v Hodkovičkách (9 jamek) s manželkou. Oba jsme začátečníci a používáme 6 holí, které vozíme v jednom bagu. Vozík obsluhuje vždy hráč, který nehraje, což v našem případě vede k urychlení hry o cca 15%. Na osmé jamce jsme byli osloveni marshallem s tím, že při hře musíme mít každý vlastní bag (což se domnívám nemá oporu v pravidlech ani jsem to neobjevil v provozním řádu hřiště) a také jsme byli upozorněni na pomalou hru. Když jsem se bránil tím, že oproti časovému rozpisu na skorkartě máme náskok 17 minut, opět se vrátil k jednomu bagu pro dva hráče s tím, že příště bychom mohli být vyloučeni z hřiště. Co mohu v takovém případě dělat?

Děkuji za odpověď.
Tomáš

Odpověď na dotaz


Tomáši dobrý den.
Vypadá to na zbytečně nepříjemnou situaci. Pokud jste měli náskok proti rozpisu a v místních pravidlech nebo provozním řádu hřiště není zmínka o povinnosti určující, že každý hráč musí mít své vlastní vybavení, pak by maršál neměl takto argumentovat.

V takovém případě máte zkažený den ale k dokonání zkázy (vyloučením) nedošlo. Můžete si o svém zážitku popovídat s provozním ředitelem nebo course managerem, případně aspoň s obsluhou recepce. Pokud by maršál trval za uvedených podmínek na ukončení hry, chtěl bych vrátit peníze a "propagoval" bych služby areálu ať je to ten či onen...

Tome přeji hezkou hru Vám i manželce a žádné konfliktní situace.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019