Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Počítání Hcp

A A A

dobrý den Michale,
předně Vám chci poděkovat za tuto ojedinělou pomoc všem golfistům v podobě této poradny.

Ale k mému dotazu, možná, že do této poradny napatří, ale přesto to zkusím... Rád bych se zeptal, jak se přesně vypočítává HCP...minulý rok jsem po skončení posledního odehraného turnaje měl HCP cca 25,5...po pár týdnech se však u mé osoby najednou objevil HCP 23,6. když jsem volal na federaci, zda se nespletli, tak mi řekli, že je vše správně a můj tehdejší HCP byl skutečně na konci roku nižší než po posledním odehraném turnaji cca v září. Proto se chci zeptat, jak k tomu došlo.

Předem díky za odpověď a přeji příjemný den
Petr

Odpověď na dotaz


Dobrý den Petře
Odpověď je jednoduchá. Každý rok má předseda sportovně technické komise klubu za úkol přezkoumat handicapy svých hráčů. Také má unikátní právo je upravit tak, aby odpovídaly víc skutečné herní výkonnosti každého jedince. Již několikátým rokem existuje na tuto proceduru nástroj přímo na technickém serveru ČGF. Díky tomu začaly tyto kontroly skutečně fakticky probíhat...
A tak se stalo )stejně jako mojí ženě), že po přepočtu (dost složitý vzorec) byla Vaše výkonnost shledána lepší, než vyjadřuje Váš aktuální Hcp a Vašemu estékáři stroj navrhnul úpravu směrem dolů. Ten tento návrh potvrdil a tak se na serveru objevil nový Hcp který odpovídá víc realitě Vašich schopností.

Dost se divím, že můj Hcp ještě pořád drží pod dvaceti, i když na 12 už nehraju dávno a na dvacet občas s bidou... ;o)
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019