Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Místní Pravidla versus Local Rules

A A A

Dobrý den přeji pane Jone a dovoluji si vyslovit můj obdiv k Vaší nekonečné trpělivosti při objasňování pravidlových peripetií.

Rád bych se Vás zde zeptal, zda je na krásném hřišti Mnich férovější hovořit česky nebo anglicky, když je na Score Card vytištěo vedle sebe následující (cituji):

Místní Pravidla:
1)Pohyblivé závady (pravidlo 24-1)
Směrovky, orientační cedule se považují za pohyblivou závadu.

(...)

Local Rules:
1)Movable obstructions (rule 24-1)
Rocks and stones in bunkers.

(konec citátu)

Mirek

Odpověď na dotaz


Mirku - ooops...

Já bych bral jako varintu platnou pro občany české národnosti jako pohyblivé závady jak je vyjmenováno česky, pro ostatní občany jak je vyjmenováno v angličtině...

No jasně že to je škoda, že se texty nepřekrývají! Ve vší slušnosti je platné obojí - CZE i ENG, tedy i Místní pravidla i Local Rules. V téhle republice je spousta školených a vzdělaných rozhodčích, takže takovéhle excesy jsou fakt zbytečné. Stačí se na kohokoliv z nich obrátit s prosbou o překlad nebo kontrolu překladu. Pokud teď čte tento dotaz kdokoliv na kterémkoliv hřišti, prosím před vydáním nových score karet nebo nové verze místních pravidel oslovte svého estékáře nebo klubového rozhodčího, nebo kolegy z regionálních STK nebo ten text klidně pošlete i mně. Ať máme na hřištích v "místních rulsech ordnung"...

Mirku směrovky, orientační cedule i kameny v bunkerech jsou na Mnichu závady.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019