Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Turnaj na rány a úprava HCP ...

A A A

Situace: Hraji turnaj vypsaný na rány a úpravu HCP. Nehraji úplně špatně, ale na jedné jamce se zaseknu a nápálím několik drivů do autu, navíc zjistím že do autu šel i provizorní míč, u kterého jsem to nečekal. Nechci zdržovat flight za námi který už delší dobu čeká a s vědomím, že z turnaje na rány budu DQ jamku nedohraji (šance na výhru stejně nulová). Jak je to v této situaci s úpravou HCP? Jdu dolů, protože jsem DQ, nebo se uhrané Stablefordy počítají a můžu udržet nebo i zlepšit HCP ? Michal H.

Odpověď na dotaz


Dobrý den Michale

Pro jistotu (nejsem až takový odborník na Hcp systém) jsem požádal předsedu Hcp komise Dalibora Procházku, aby mi pomohl s přesnou odpovědí. Sice mě těší, že jsem se do ní trefil, nicméně následující krátký seznam mi taky hodně pomáhá... "Server tyto úpravy nedělá automaticky – je totiž nutno znát povahu diskvalifikace, aby bylo možno posoudit, zda je nekompletní výsledek použitelný pro hendikepové účely. Takže je nutno toto nechat zapsat via hendikepovou autoritou. Některé příklady: - Uvedený případ – Ano, lze zlepšit Hcp - Nepodepsaná skóre karta – Ano, lze zlepšit Hcp - Použití nevyhovující hole – NE - Cvičení před kolem – NE"

Takže díky Daliborovi za pomoc a Vám Michale za dotaz!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019