Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Dlhe puttre

A A A

Dobry den,
aky je Vas nazor na dlhe puttre? (belly putter, broomstick, etc...)

Je mi jasne, ze su plne v sulade s platnymi pravidlami.
Co mne vsak vadi na tychto puttroch nie je ani tak ich dlzka, ako fakt ze vacsinou si pri puttovani tymito puttrami golfisti fixuju priamo putter alebo aspon zapastia a brucho/hrud/bradu. Podla mna to rozhodne nie je golfovy uder, ked mam koniec palice vtlaceny do brucha. Palica sa predsa ma drzat rukami.

Nesuhlasili by ste s takou upravou pravidiel, ktora by hovorila, ze golfista pri udere musi drzat palicu iba v rukach a nesmie si pri udere fixovat palicu ani zapastia o ziadnu inu cast tela (dokonca ani o predlaktia - clawback styl)?

Obmedzenie dlzky puttra je problematicke a zbytocne. Kludne nech si golfisti maju aj dvojmetrovy putter, ale nech ho o nic neopieraju a nech si ho pekne drzia iba v rukach.

A ked sa niekomu trasu ruky, tak podla mna je fer, aby proste horsie puttoval a nemohol si neprirodzene pomahat bruchom alebo hrudou.

Dakujem za nazor,
Peto

Odpověď na dotaz


Dobrý den Peťo.
Současný stav je fér, vyhovující a neměnil bych ho za nic na světě. Už třeba i kvůli klidem jako je Tomáš Hradecký, Mattias Cleason nebo další postižení golfisté...

Není za co děkovat.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019