Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Poděkování

A A A

Dobrý den pane Jon,

chtěl bych Vám moc poděkovat za Golfovou poradnu. Už jsem Vám chtěl osobně poděkovat na Ypsilonce na akademickém mistrovství, leč jsem nenabral odvahu, poté jsem Vám chtěl poděkovat na Kuňce (šel jsem s finálovým flightem), také ne a na Čeladné jsem se Vás bál ještě víc. Působíte na mě velice autoritativně. Když jsem si bral na Ypsilonce Scorecard tak jste se na mě díval jak na vraha. Ale asi to tak má být, aby si hráči nevymýšleli a nědělali to, co nemají. Jen byste mohl být na každém turnaji v ČR, protože takových jaký jste vy moc není. A děláte svoji práci rád a toho si moc vážím a taky tomu opravdu rozumíte.

Jěště jednou Vám moc děkuji za vaše rady a za váš přístup k nejlepší hře na světě.
S pozdravem a přáním, ať se setkáváte s co nejméně vykuky.
Mira

Odpověď na dotaz


Míro...
Ano, dělám tuhle práci strašně rád. Zdaleka nejsem dokonalý a minimálně stejně dobrých (často i lepších) rozhodčích je tady pytel. Určitě mezi ně patří ti s certifikátem R&A, potrvzujícím úspěšné zakončení "celosvětové vysoké školy rozhodčích"; kolega Jirka Kubelík se kterým už šest let pracujeme pro PGAC a řídíme jednu z nejlepších a nejkrásnějších sérií turnajů, k jaké se lze dostat, Václav Janoušek - náš pravidlový táta, dneska na vejminku - Václave zdravím tě!!!, Dalibor Procházka (předseda Komise rozhodčích), Luboš Klikar (manager STK ČGF), Bolek Bobčík, který zvládá Pravidla i v japonštině, Pepa Slezák, který se vrátil po úspěšném vystoupení ze StAndrews letos. A pak je tady spousta, ale opravdu spousta rozhodčích v klubech, kteří trpělivě řeší na nejvyšší úrovni klubové pravidlové excesy a přitom by se v týmu pro Mezinárodní mistrovství ČR vůbec neztratili. Já mám jenom trochu víc štěstí na to, že je mě víc vidět. A nad tím svým pohledem se zamyslím... ;o) !!!!

Míro díky...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019