Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Jeste jednou rady

A A A

zdravim, cetl jsem vase odpovedi ohledne rad a pri sledovani czech open me napadlo - jak je to vlastne pri preruseni kola do druheho dne? muze hrac pri preruseni prijmout rady od treti osoby? napr. o tom jak hrat zbyvajici jamky na zaklade sledovani predeslych flajtu a podobne. popravde - jinak by si zrejme musel dat v klubovne spunty do usi. jeste jeden dotaz - resili jste na turnaji neco zajimaveho? diky a preji hezky den.
jan

Odpověď na dotaz


Honzo dobrý den.
Během přerušení se hráči mohou bavit jak chtějí. Ba dokonce ti, kteří dojdou ráno a potkají se s těmi, kteří ještě neodstartovali, můžou popsat všechno co cestou prožili a zažili. Trest za radu je totiž možné udělit jen pokud k porušení Pravidla 8-1 dojde během hraní stanoveného kola, tedy při rundě.

Letos se mi etxrabuřty vyhýbaly, řešil jsem banální věci. To kolegové měli mnohem zajímavější případy na práci! Nicméně mezi pěkné rulingy beru úlevu od TV věže s Mr. McGinleym, zajímavé "second opinion" společně s Gary Butlerem při posuzování provizorního míče zahraného z odpaliště dvanáctky ve chvíli, kdy původní byl ve vodní překážce u Mr. DelMorala a absolutní věc byl drop s Mr. Jaideem na desítce, který budu za chvíli popisovat v jednom z následujících dotazů, konkrétně pod názvem "Čeladná".

Jane díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019