Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Začátečník

A A A

Dobrý den.

V loňské sezóně jsem náhodně v televizi zhlédl finálové kolo turnaje Players a ač do té chvíle golfem "nepolíbený", chytilo mě to natolik, že od té doby sleduji prakticky všechny turnaje PGA Tour a příležitostně i evropskou tour. Vím, že můj dotaz není na pravidla (a velmi se za to omlouvám), ale dostal jsem chuť si také zkusit, zda by mě nechytila aktivní hra. Mohl byste prosím doporučit i dalším podobně "postiženým", kteří nikdy nebyli na hřišti, nedrželi v ruce hůl a jediné informace mají z TV přenosů, jak začít a kam se obrátit?

Děkuji za trpělivost a ještě jednou se omlouvám.

A díky za poradnu, pravidelně ji sleduji a shledávám ji velmi přínosnou i pro (dosud) naprosto pasivního "sportovce". :)

Robert

Odpověď na dotaz


Roberte dobrý den!
Váš příspěvek je naprosto fantastický a vůbec se neomlouvejte za to, že není o Pravidlech!

Takže: nejlepší je zjistit, kde nejblíž vašeho bydliště je nějaké golfové zařízení. A to nejlépe na stránkách České golfové federace, konkrétně zde:
http://www.cgf.cz/GolfPlaces.aspx?IDMenu=84052184
Najdete tu kluby, hřiště, indoory, drivingy... Pak si zavoláte do Vámi zvoleného zařízení (nejlépe vybrat více) a vysvětlíte, že chcete začít s golfem. Oni Vám podají informace, nebo dostanete číslo třeba na golfového profesionála. Můžete si domluvit osobní schůzku. Dozvíte se, jaký časový prostor Váš vstup mezi golfisty zabere a kolik Vás to bude stát. Mezitím se můžete v klidu rozmýšlet, jaký klub se stane posléze Vaším domovským. tady už bude rozhodovat výše vstupních poplatků a ročních příspěvků...
Také můžete využít projekt ČGF Hraj golf, změň život, který je pro Vás a Vám podobné zájemce přímo určen. Vše o něm najdete zde:
http://www.hrajgolfzmenzivot.cz/

Roberte, teším se na Vás v některém z dalších dílů Poradny, až budete klást otázky už jako hráč z praxe! A držím palce!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019