Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Tyče mimo greeny

A A A

Dobrý den,

Nedávno jsem se poprvé rozhodl že si obejdu jednu devítku v jihočeských Kestřanech, zaplatil jsem si regulérní cenu (nikoliv žádnou happy hour) a v 11:00 ve středu jsem šel na první tee. Na druhé jamce jsem zjistil že zároveň probíhá pravděpodobně sekání fairwayů a úprava greenů což mi nevadilo tak jsem počkal a když byla střela bezpečná pálil jsem, pracovník hřiště posléze se sekačkou odjel a tak jsem si v klidu šel sám na hřišti. O to nepříjemnější překvapení mě čekalo když jsem se dostal na dohled greenu, praporková tyč ležela několik metrů za greenem pohozená a to samé následovalo i na dalších 3 jamkách, hřiště jsem neznal takže jsem hrál jen tak na green aniž bych tušil kde jamka přesně leží takže si to dovedete představit.. Situaci jsem tehdy neřešil ale ve chvíli kdy platím 500,- za jednu 9tku mi to naštvalo. Zajimalo jak byste mi doporučil se zachovat pokud by se mi něco podobného stalo znovu?

Děkuji
Vladimír

Odpověď na dotaz


Vladimíre dobrý den.
Ideální je vrátit se do recepce a řešit to s nimi. tyče jsou takto mimo greeny přesně ve chvíli, kdy je bude greenkeeper sekat. Dostal jste se na hřiště v čase, kdy probíhala plná údržba. Buď by Vám recepce mohla nějaké peníze vrátit, nebo Vás aspoň informovat, kdy bude vše zase zpátky na místě. Ale jak říkám - vrátit určitou část z fee by asi byla nejlepší dohoda.

Vladimíre díky za dotaz.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019