obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Nejbližší místo úlevy - půda v opravě

A A A

Dobrý den, pane Jone, prosím Vás o radu ohledně určení nejbližšího místa úlevy z GUR, pokud míček v této GUR není k nalezení (ale víme, že tam skončil - např. ve Mstěticích jamka 10, kde je GUR tvořena pásy asfaltové izolace a míček se pod ně zatoulá). Pokud je míček vidět, tak se nejbl. místo úlevy (= zásada "ne blíže jamce")vztahuje k pozici míčku, jak leží v GUR, že?
A poslední prosím: použití jiné hole (pro odměření místa k dropování), než té, se kterou budeme hrát (např. driver v okolí greenu - viz nahoře zmíněné Mstětice) je zcela akceptovatelné / proti duchu hry / proti pravidlům?
Pěkně děkuji a přeji vše dobré.
Jaroslav Strnad

Odpověď na dotaz


Dobrý večer Jaroslave

Pokud hráč bere beztrestnou úlevu od půdy v abnormálním stavu a míč v ní našel, pak nejbližší místo úlevy se dá definovat jako "nejkratší cestou ven a ne blíž k jamce". Jen je potřeba dávat pozor na to, že nejbližší místo úlevy hledáma i se zaujmutím postoje, takže někdy zdánlivě jasné "vlevo" se po zaujmutí postoje vlevo a vpravo ukáže jako "teď už jasné vpravo"...
Pokud míček nenajdete, musíte najít nejbližší místo úlevy ve vztahu k bodu, kde míč napoesldy proťal hranici půdy v abnormálním stavu.
Použití jiné hole k simulování postoje při hledání nejbližšího místa úlevy a jiné pro samotné měření je naprosto v pořádku Jaroslave. v praxi to znamená, že zaujmente postoj s wedgí a měřit budete driverem.

Díky za dotaz, omluva za čekání a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018