Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Mic ve vode nebo ne po x-te

A A A

Napred chci podekovat za opravdu exaktni postup ohledne dorazu k reseni vody v Ostravici. Ja u toho primo nebyl a kolega, ktereho se to tykalo to nechce dale pitvat.

Jiny dotaz:
Jamka cislo 14 na Zbraslavi (dlouhy 4 par dogleg kolem vody). Mam vitr v zadech a tak zkousim "hrdinskou" druhou 200 m ranu rovnou na green pres vodu. Uplne to nevyjde a nikdo nevidi na tu dalku jak to dopadlo (voda nebo green). Jdu se tech 200 m podivat, micek zapichnuty ve brehu tesne u hranice vodni prekazky ale stale ve vode (nehratelny). Jdu 200 m zpet, resim to jako vodu, jdu 200 m zpet na green. To je pravidlove "ciste" reseni ale ...

Za nami nastvany flight proc takhle zdrzujeme ... Existuje nejake "pravidlove ciste reseni" jak si tech +0.4 km prochazky usetrit a nezdrzovat ? Provizi hrat asi nemuzu - je prece jiste ze mic je bud ve vode nebo u greenu - zadny aut nebo raf v dopadove oblasti neni. Navic provizi bych hral ze spatneho mista (vodu jsem prece jen nakonec hral o par metru blize k jamce z lepsi polohy ) .....

Alternativni mic take asi nelze a nic jineho mne nenapada.
Neco jako "provizorni reseni vodni prekazky" by asi hru urychlilo ....

Michal H.

Odpověď na dotaz


Michale představte si, že existuje...
Jenom musí být součástí Místních pravidel, je jedno jestli na stálo nebo jen pro daný turnaj. Je to místní pravidlo, které povoluje na konkrétní jamce hrát míč provizorně podle Pravidla 26-1. Jak takové místní pravidlo zní?

1. Vodní překážky; Provizorní míč hraný podle Pravidla 26-1
"Jestliže není jisté, zda míč je ve vodní překážce (upřesněte umístění) nebo je v ní ztracen, může hráč provizorně hrát další míč podle libovolné z přípustných možností dle Pravidla 26-1.
Pokud je původní míč nalezen mimo danou vodní překážku, musí s ním hráč pokračovat ve hře.
Pokud je původní míč nalezen v dané vodní překážce, může ho hráč hrát, jak leží, nebo může pokračovat ve hře míčem hraným provizorně dle Pravidla 26-1.
Pokud původní míč není nalezen nebo identifikován do pěti minut, musí hráč pokračovat ve hře provizorně hraným míčem dle Pravidla 26-1.
TREST ZA PORUŠENÍ MÍSTNÍHO PRAVIDLA:
Hra na jamky - ztráta jamky; Hra na rány - dvě trestné rány."


Takže záleží jen na klubovém STK nebo organizátorovi - promotérovi turnaje, jestli Vám ušetří těch 0,4km a nepříjemnosti se zdržováním. Stačí jen tam, kde je to vhodné a přípustné tohle místní pravidlo zavést.

Díky za dotaz Michale, hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019