Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Hra jamek v nesprávném pořadí

A A A

Přeji pěkný den,
na turnaji se nám málem stala následující situace: při přesunu na další jamku č.11 jsme omylem došli k odpališti jamky č.13. Naštěstí jsme si toho všimli včas.

Jak ale postupovat pokud bychom to zjistili až:
a/ po odehrání první rány na nesprávné jamce (2 trestné rány + přesun na správné odpaliště?)
b/ po dohrání nesprávné jamky (2 trestné rány + přesun na správné odpaliště?)
c/ po odehrání první rány na následující tzn. 14. jamce (diskvalifikace nebo 2 trestné rány?)

Nemůže to být celé posuzováno jako cvičné kolo a tedy diskvalifikace v každé situaci?
Díky.
Vladimír

Odpověď na dotaz


Dobrý večer Vladimíre ještě jednou.
Dodržím strukturu Vašeho dotazu a budu stručný:

ad a) ano správně - 2+začít správně
ad b) ano, stejně jako v předešlém případě
ad c) bohužel DQ...
To vše podle Pravidla 11-4b.

Odpověď na poslední otázku tak zní: ne, nemůže to být DQ v každém případě, protože hráč má šanci situaci napravit. Ještě si řekněme, že celý dotaz a jeho řešení se týká hry na rány (včetně formátu Stableford), protože v jamkovce je to trochu jinak.

Díky za dotaz! Hezkou hru.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019