Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Nelze řádně natýčkovat

A A A

Dobrý den pane Jone,
na některých hřištích (osobně jsem se setkal s akademií v Benátkách, v Prosečném či Molitorově) jsou odpaliště některých jamek vyvýšené betonové plochy a odpaluje se z rohoží. Mým problémem je to, že jsem levák a dost často na levé straně rohože chybí gumové "týčko" a klasické nelze kam dát. Někdy hraju z pravého a stoupnu si vedle, někde to ale vzhledem k vyvýšení odpaliště nejde. Chodím si zatím hrát sám pro sebe, tak týčkuju na nejbližším možném místě, v jednom příadě hraju z dámských a nic se neděje, ale jak při turnaji? Byl by jednoznačně znevýhodněn, protože bych nemohl zaujmout řádný postoj, stál bych celý zkroucený a ještě hodně pod míčem ... předem děkuji za odpověď
Michal

Odpověď na dotaz


Michale bylo by fajn na to upozonit správu hřiště, greenkeepera, managera, majitele... Jinak máte pravdu - je to znevýhodnění a pro turnaj by takový stav nepřicházel v úvahu. Vždy je třeba vytvořit stejné podmínky pro všechny. Nicméně dám Vám radu - kupte is tzv. "Zimní týčka" alias "Klobouky". V Semilech, kde máme také rohožky, je to nejpodstatnější číst výbavy. pak Vás žádné špunty na rohožkách nezaskočí.

Díky za dotaz!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019