Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Kecal ve flightu

A A A

Dobrý den!
Z důvodů pracovního vytížení hraji oficiální turnaje poměrně málo a jen z důvodu udržení aktivního HCP, tak asi nejsem plně připraven na vznikající situace ve flajtu, na které jsou možná ostatní hráči zvyklí.

Na poslední turnaji jsem byl zařazen do flajtu úplných začátečníků, což mně samozřejmě nikterak nevadí, všichni jsme nějak začínali. Hra šla samozřejmě poměrně pomalu, což lze také pochopit, ale jeden z těchto „hošanů“, který byl na hřišti poprvé, neustále mlel o tom, jaké mají grýny brejky, co udělal dobře a špatně, což nikoho nezajímalo a když jsem jej upozornil, že hraje pomalu a zbytečně mluví, tak mě osočil, že negativně ovlivňuji jeho hru.

Nechtěl jsem si kazit hezký den, tak jsem turnaj dohrál a „kecala“ jsem ignoroval.

O nic nešlo, tak lze tyto situace vydržet, ale zajímalo by mě, jak lze těmto nešvarům ve flajtu zamezit z hlediska oficiálních pravidel.

Děkuji za odpověď a srdečně zdravím
Vlastimil

Odpověď na dotaz


Vlastimile dobrý den!
Zabít...? Asi ne... ;o)

Možné řešení nabízí etiketa:
Ohled na ostatní hráče
Žádné rušení ani rozptylování
Hráči by měli za všech okolností brát ohledy na ostatní hráče na hřišti a neměli by je vyrušovat v jejich hře pohybem, mluvením nebo zbytečným hlukem.
Hráči by měli zajistit, aby žádné z elektronických zařízení, která vezmou s sebou na hřiště, nevyrušovalo ostatní hráče.
Hráč by neměl nasadit svůj míč na odpališti, dokud na něm není ve hře řada.
Hráči by neměli stát blízko míče nebo ve směru přímo za míčem nebo za jamkou, když se některý z hráčů chystá odehrát.


Při závažném porušení etikety (například když si někdo nedá říct a pořád dokola ruší, rozptyluje a mele) může být dotyčný DQ podle Pravidla 33-7.
další možnost. Pokud by během svých projevů a proslovů dal radu, pak ho možná zasekne trest dvou ran podle Pravidla 8-1.

Každopádně rozumím tomu, že jste musel být pořádně znechucený... Tak lepší parťáky do zbytku sezony Vlastimile!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019