Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Provizní míč ve výborné pozici

A A A

Dobrý den, prosím o Vaši radu.
V příručce se píše, že pokud je pro mne výhodnější pozice provizního míčku, nemám jednoduše první ztracený míček hledat. Jak to provést reálně? Jít dál a nevyužít 5 minutového intervalu? Co když ho začnou hledat spoluhráči? Pak je mi proti srsti nejít hledat také!! Jak dlouho na to mají, když 5 minut je pro mne a ne pro ně a já se přeci jen kousnu a nepůjdu vstříc hadům a klíšťatům do lesa:-)
Děkuji za rozluštění.
Ivo

Odpověď na dotaz


Dobrý večer u prvního "dotěrného dotazu" ;o)

Ivo pokud zahrajete ránu provizorním míčem z místa, které je blíž jamce, než je předpokládaná pozice (rough, les, křoví...) míče původního, pak je ten původní ztracen a ať si ho hledá, kdo chce.
Pokud se budeme k sobě chovat na golfu všichni fajn, nebudou mít spoluhráči potřebu Váš míč chodit hledat. protože to je "golfové". Pokud budete v kolektivu neoblíbený, všichni hodí gentlemanství za hlavu a poběží dopředu ve snaze pořádně Vám opepřit jamku příští ranou za smrkem... ;o)

Tak hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019