Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Vodni překážka 2

A A A

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Když míč letí směrem na vodní překážku, ale ve flajtu nikdo neví jestli tam míč doletěl. Jak se to řeší? Provize? Dropovat rovnou jako vodu? (ale nevim jestli ve vode je) Každý vždycky říká něco jiného.
Osobně si myslím,že dokud míč opravdu nevidím padat do vodni překážky,tak si můžu dát normálně provizi.

Děkuji za odpověď
Michal Děkuji za odpoveď. Kdybych si teda dal provizi a nasladne nasel ten prvni mic ve vodě tak mam pak hrat ten mic ve vodni prekazce? :) Dekuji,Michal

Odpověď na dotaz


Dobrý den Michale

Ocitujeme si na začátek důležité výtahy z Pravidla 27, které se poptané situace týkají, a z nich se odpíchneme k finálnímu výkladu:
27-2. Provizorní míč
a. Postup
Jestliže míč může být ztracen mimo vodní překážku nebo může být mimo hřiště, může hráč, aby ušetřil čas, hrát provizorně další míč v souladu s Pravidlem 27-1.
b. Kdy se provizorní míč stává míčem ve hře
Jestliže je původní míč ztracen mimo vodní překážku nebo je mimo hřiště, stává se provizorní míč míčem ve hře s trestem ztráty rány a vzdálenosti (Pravidlo 27-1). Jestliže je známo nebo prakticky jisté, že původní míč je ve vodní překážce, musí hráč postupovat podle Pravidla 26-1.

Takže Váš poslední odstavec odpovídá i správnému výkladu Pravidel - není jasné, jestli je míč ve vodě = můžete hrát provizorní míč (nezapomenout nahlásit před odehráním!).
Přijedete na místo a zjistíte, že okolo vodní překážky je všude "kopr" a že míč neměl šanci do vody doletět - pokračujete ve hře provizorním míčem s jednou trestnou připočítanou za míč ztracený mimo vodní překážku.
Přijdete na místo a zjistíte, že před vodou a okolo ní (zhruba v místě, kam dopadl míč původní) je všechno vysekané a že tudíž Váš míč nemůže být ztracený mimo vodní překážku - musíte odhadnout místo, kde do ní vletěl a postupovat podle Pravidla 26-1, tedy s trestnou dropovat vodu a provizorní míč strčit do bagu.

Já děkuji za dotaz Michale. Hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019