obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Beztrestný drop

A A A

Dobrý den pane Jone,
chtěl bych se Vás zeptat na volbu hole při beztrestném dropu.

Když jsem dělal zkoušku na zelenou kartu, tak (alespoň to mám zafixováno) bylo řečeno, že:
pro beztrestný drop - hráč použije hůl s níž má úmysl provést následnou ránu pro drop s trestem - hráč použije nejdelší hůl v bagu.

V televizi při beztrestném dropu T. AIKEN dropoval poté co skončil na střeše stanu a použil při tom driver.
Vím, že PGA má jiná pravidla např. pro zabořený míč nežli my amatéři - je to i tento případ, nebo při dropu nevyužívám plně možnosti, které mi nabízejí pravidla?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den
Honza

Odpověď na dotaz


Honzo dobrý večer
Ten, kdo Vás připravoval na zelenou kartu, by měl vrátit část investovaných peněz...

Při beztrestném dropu hráč nejprve zaujímá/imituje postoj, aby našel nejbližší místo úlevy. Ten (postoj - s holí v rukách) by měl imitovat s holí, se kterou by hrál z dané pozice ránu. Od tohoto místa nejbližší úlevy bude následně měřit a na toto měření může vybrat jakoukoliv hůl ze svého bagu. Právě tak při měření úlevy s trestnou ránou smí použít jakoukoliv hůl ze své sady.

Z toho také je vidět, že profesionálové nemají rozdílná Pravidla v otázkách měření při beztrestné úlevě ani při úlevě s trestem. Aiken našel nejbližší místo úlevy a na měření použil následně driver.

Já díky za otázku a hezký den i Vám.Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018