Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Beztrestný drop

A A A

Dobrý den pane Jone,
chtěl bych se Vás zeptat na volbu hole při beztrestném dropu.

Když jsem dělal zkoušku na zelenou kartu, tak (alespoň to mám zafixováno) bylo řečeno, že:
pro beztrestný drop - hráč použije hůl s níž má úmysl provést následnou ránu pro drop s trestem - hráč použije nejdelší hůl v bagu.

V televizi při beztrestném dropu T. AIKEN dropoval poté co skončil na střeše stanu a použil při tom driver.
Vím, že PGA má jiná pravidla např. pro zabořený míč nežli my amatéři - je to i tento případ, nebo při dropu nevyužívám plně možnosti, které mi nabízejí pravidla?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den
Honza

Odpověď na dotaz


Honzo dobrý večer
Ten, kdo Vás připravoval na zelenou kartu, by měl vrátit část investovaných peněz...

Při beztrestném dropu hráč nejprve zaujímá/imituje postoj, aby našel nejbližší místo úlevy. Ten (postoj - s holí v rukách) by měl imitovat s holí, se kterou by hrál z dané pozice ránu. Od tohoto místa nejbližší úlevy bude následně měřit a na toto měření může vybrat jakoukoliv hůl ze svého bagu. Právě tak při měření úlevy s trestnou ránou smí použít jakoukoliv hůl ze své sady.

Z toho také je vidět, že profesionálové nemají rozdílná Pravidla v otázkách měření při beztrestné úlevě ani při úlevě s trestem. Aiken našel nejbližší místo úlevy a na měření použil následně driver.

Já díky za otázku a hezký den i Vám.Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019