Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Re Pomala hra - rekreacne kolo

A A A

Dobry den,
Reagujem na nasledovne, co pan Jon pochvalil. 1) Odpálím míč, jasně vidím kam dopadl, případně kam se odrazil (nezahrál jsem proto provizi) a přesto míč nemohu najít. Měl bych se vrátit a zahrát nový míč z původního místa + připočítat jednu trestnou + ztráta vzdálenosti. Na odpališti, nebo v poli však již čekají další hráči. 5 minut se blíží, proto na nic nečekám, dropnu nový míč zhruba v místech, kde míč dopadl (vždy v rafu), připočítám jednu ránu a hraji dál. Vím, že je to proti pravidlům, ale rekreačního golfu si užiji stejně a navíc nikoho nezdržuji."
Rovnako s tym suhlasim a doporucujem ten postup, ked nejde o HCP. Avsak nesuhlasim v trestom jednej rany. Sam pisete, ze normalne je trest rana+vzdialenost, co sa u mna rovna 2 trestne rany. Ak neratate skore, je to jedno. Ale ked si ratate skore alebo nebodaj hrate male stavky so spoluhracmi, tak Vasim sposobom ziskavate urcite ranu k dobru.
To iste plati pre "dropovanie z autu".

Ospravedlnujem sa, ze som zase "stoural", ale aj v porusovani pravidiel by mala byt logika. ;-)

Majte sa,
Peto

Odpověď na dotaz


Peto,
jsem stoprocentně přesvědčený, že Vlastimil v případě sázek neudělá nic, s čím by jeho soupeř nesouhlasil. Nota bene nemluvíme o porušování Pravidel ale urychlení hry v případě kola nehraného na handicap.

Aj vy sa majte a díky za reakci.Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019