Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

PGA Mstetice

A A A

Dobrý deň.
Zaujíma ma Czech Pga Tour a chcel by som sa opýtať, čo znamenajú skratky u hráčov, ktorý sú od 90 miesta.

DQ ( myslím si že je to diskvalifikácia, prosím uvedťe dôvod, prečo boli hráči diskvalifikovaný)
MAREŠ Otakar
ABSHIRE Jesse
MATOUŠEK Tomáš

WD ( neviem čo to znamená, dôvod?)
GOWAN Frank
ŠTIKA Luboš

RTD ( tiež neviem, dôvod?)
GAJAN Maroš
SVOBODOVÁ Martina

MC (myslím si, že je to preto, že hráči zahrali viac úderov ako je povolené a nemohli nastúpiť do ďalšieho kola)
KUŤÁK Jaroslav
KREJCAR Daniel
LANGR Bohuslav
MINA Piero
DANĚK Jiří
SYŘIŠTĚ Martin

Ďakujem za odpoveď.
Roman

Odpověď na dotaz


Romane dobrý den
Použiji Váš text:
DQ - ano jde o diskvalifikaci
MAREŠ Otakar - Dec.14-3/10, použití tréninkové pomůcky během kola
ABSHIRE Jesse - Prav. 6-6b neodevzdání Score card
MATOUŠEK Tomáš - "One ball condition", Hard Card Pilsner Urquell Czech PGA Tour

WD - Withdrawn; nenastoupili do druhého turnajového kola (v tomto případě oba kvůli zdravotním komplikacím)
GOWAN Frank
ŠTIKA Luboš

RTD - přihlášení nenastoupili do prvního kola turnaje a odhlásili se (v tomto případě rovněž oba kvůli zdravotním komplikacím)
GAJAN Maroš
SVOBODOVÁ Martina

MC - od letošního roku jsme zavedli "Pravidlo 88", které neumožňuje start ve dalším kole turnaje těm hráčům, kteří v kole předchozím zahráli 16 ran a více nad par hřiště
KUŤÁK Jaroslav
KREJCAR Daniel
LANGR Bohuslav
MINA Piero
DANĚK Jiří
SYŘIŠTĚ Martin

Romane věřím, že jste pomohl i dalším zorientovat se v této problematice. Hezkou hru!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019