obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Pomalá hra

A A A

Dobrý den!
Pomalá hra se vine jako červená nit od počátku poradny.

Jsem velmi rychlý hráč, problém pomalé hry mě značně trápí, proto bych měl dvě doporučení pro zrychlení hry, z nichž je jedna zcela proti pravidlům (dohoda o nedodržení pravidel), proto je použitelná pouze pro přátelské rundy, kde o nic nejde a druhá snad bude dobře použitelná pro všechny začínající golfisty.

1) Odpálím míč, jasně vidím kam dopadl, případně kam se odrazil (nezahrál jsem proto provizi) a přesto míč nemohu najít. Měl bych se vrátit a zahrát nový míč z původního místa + připočítat jednu trestnou + ztráta vzdálenosti. Na odpališti, nebo v poli však již čekají další hráči. 5 minut se blíží, proto na nic nečekám, dropnu nový míč zhruba v místech, kde míč dopadl (vždy v rafu), připočítám jednu ránu a hraji dál. Vím, že je to proti pravidlům, ale rekreačního golfu si užiji stejně a navíc nikoho nezdržuji.

2) Mnozí začátečníci hrají míči, které jsou velmi drahé, navíc pro ně nevhodné (při jejich umění z nich nemají žádnou výhodu) jejich ztráta je stresuje a proto hledají přes limit, zdržují a vytvářejí na hřišti napětí. Z vlastní zkušenosti doporučuji zakoupit míče odpovídající hráčově výkonnosti (nejlépe po poradě s profesionálem) a spokojeně hrát. Ztráta „tuny“ míčků potom tolik nemrzí a nezatěžuje peněženku.

Doufám, že jsem snad touto připomínkou trochu přispěl k řešení problému pomalé hry.
Zdravím
Vlastimil

Odpověď na dotaz


Vlastimile mám strach, že pan Paggio předá poradnu Vám... ;o)
Naprostý souhlas a doporučení všem - přečtěte si, co Vlastimil napsal!

Vlastmile díky a mějte prima den!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018