Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

vytažení fangle

A A A

Přeji pěkné dny.
Zjednodušeně - zahraji chip-in či jakýkoli jiný úspěšný úder (z oblasti mimo green) s fanglí v jamce. Míč skončí v jamce. "Profíci v TV" vytáhnou míč z jamky. Když jsem toto udělal při rundě s přáteli, byl jsem upozorněn na eventuální "trestnou tunajovou ránu", jelikož nejdříve musím vyndat fangli a potom vzít teprve míč z jamky a fangli dle situace flajtu vrátit či "vyndat".
Dan děkuje za osvětu...

Odpověď na dotaz


Dane dobrý den

"Profící v TV" hrají podle stejných Pravidel, jako Vy a kamarádi. "Trestná turnajová rána" je krásný bonmot - neexistuje taková věc. Jsou rány a trestné rány.
No a nakonec to nejdůležitější - když zahrajete chip-in do jamky, můžete bez problémů vytáhnout nejdřív míček. Právě tak ale můžete klidně vytáhnout nejdřív fangli. Pokud je míč v klidu celým svým objemem v jamce, je jaka dohraná a žádné trestné za vytažení nejdřív míče a potom fangle se nekonají.

Pozor na kamarády vykuky Dane! Hezkou hru!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019