Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Vodni prekazka

A A A

Dobry den, Michaeli,

jamka cislo 2 a 9 ve St. Boleslavi, byl jsem svedkem, kdy kolega ve flightu hral ranu do greenu a jak uz tak byva prestrelil a skoncil ve vodni prekazka(CK). Nasledne dropoval pred CK, samozrejme blize jamce. Je to tak, ze pokud by mel dropovat spravne mel by obejit temer cely green na neblizsi misto, ktere neni blize jamce? Teda pokud vezmu jamku 9, tak vlastne na misto kudy se prichazi na green?

Dekuji za odpoved a vice takovych lidi na golfu jako jste Vy.
Dan

Odpověď na dotaz


Dane díky moc za Vaše slova v závěru, jsem přesvědčený, že jsou mnohem významější golfisté v tomto českém světě jamek a greenů a že jich není málo. jen jsou třeba mnohem méně viditelní...

Jestliže hráč v takové situaci nenajde místo v souladu s Pravidlem 26-1c (dvě hole v místě, kde míč naposledy proťal hranici podélné vodní překážky), protože by se dostal vždy blíž jamce, musí využít jinou možnost vyplývající z tohoto Pravidla. Tedy spojnici jamka - místo kde proťal jakkoliv daleko dozadu (což na dvojce i devítce ve Staré Boleslavi půjde opravdu jen těžko) nebo na původní místo, což v tomto případě (pokud opravdu neexistuje možnost spustit míč u kolíků do dvou holí tak, aby nebyl blíž jamce) bude tedy jediné správné řešení.

Pokud některá jamka je takto komplikovaná a je značená jako podélná vodní překážka, bylo by prima pro takový případ zřídit dropzónu, aby se hráči nemuseli v případě nemožnosti využít drop na dvě hole ne blíž jamce vracet někam na fairway.

Dane díky za dotaz!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019