Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Doporučené značení vodní překážky na hranici hřiště ...

A A A

Zdravím
Dnes mne při turnaji na hřišti Botanika trochu zarazilo značení vodní překážky za jamkou číslo 4. Za jamkou je po pravé straně aut, který přechází do žlutými kolíky značené příčné vodní překážky po levé straně.
Kolíky je příčná překážka značená jen z jedné strany (není označené kde končí dále ve směru od jamky). Přirozené hranice překážky jsou díky komplikovanému terénu dost nejasné.

Má vůbec smysl v tomto místě vodu značit? Za žlutými kolíky je naprosto nahratelný terén dropovat dál od vlajky nelze (hustý les). Existuje nějaké dopručení zda v této situaci buď raději neznačit out, nebo pro urychlení hry podélnou překážku se smyslupnou možností dropování?

Michal H.

Odpověď na dotaz


Michale dobrý den
Vypadá to, že na Botanice není na jamce číslo 4 značení v optimálním stavu. Spojím se s nimi a zkusíme se probrat k lepšímu řešení. Podle všeho, co se dá vyčíst z Vašeho popisu, by asi bylo nejlepší označit vodu do červených a hlavně najít správně přechod autu do vodní překážky.

Díky za dotaz!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019