Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Zasažení míče při cvičném švihu

A A A

Dobrý den!
Blahopřeji k vítězství ve výběrovém řízení na pozici generálního sekretáře PGA Czech a doufám, že vykonávání této nové a jistě náročné pozice neovlivní fungování této skvělé poradny.

Dotaz:
Okoukal jsem od Padraiga HARRINGTONA jeho patovací rutinu, kdy simuluje paty v postoji nad míčem, nikoliv za míčem, nebo bokem od míče, jak je to obvyklé.

Funguje to dobře, až do chvíle, než se vlivem nepozornosti, či z jiných důvodů, trefím při cvičném úderu do míče.

Nejsem si tady plně jist dalším postupem.
1) Připíšu si jednu trestnou, umístím míč na původní místo a patuji.
2) Hraji bez trestné z nové pozice míče.
3) Jiný postup?

Děkuji za odpověď a srdečně zdravím
Vlastimil

Odpověď na dotaz


Dobrý den Vlastimile,
upřímné díky a slib, že neovlivní do té doby, dokud budou v Poradně dotazy a pan Ivan Paggio bude s její funkcí spokojený.

K Vašemu dotazu:
Jestliže hráč neměl v úmyslu hrát (cvičný úder neboli "próbešlág" tímto úmyslem veden není) pak hráč pohnul míčem ve hře a platí Vaše varianta a) - umístit zpět a započítat si jednu trestnou ránu.

Tak Vlastimile, pozor na průby a snad se letos potkáme!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019