Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Pripadne PO - Masters

A A A

Dobry den, pri finalovem kole Masters se v jednu chvili na cele objevilo 5 hracu a dalsi 2 byli v tesnem zavesu. Prestoze jde o ponekud "extremni" a nepravdepodobny pripad, zajimalo by mne, jak by se postupovalo, kdyby napriklad do "rozstrelu" postoupilo 6 hracu. Pri obvyklem flightu max 4 hracu by tento pripad znamenal rozdeleni do 2 ci 3 flightu nebo by sli vyjimecne vsichni soucasne? Vim, ze jde o neobvykly pripad, ktery zrejme jen tak v budoucnu nenastane, presto by me zajimala Vase odpoved. Z hlediska logiky a taktiky by byl nejspravedlivejsi flight se vsemi hraci postoupivsimi do PO, ale netusim, jak tuto situaci resi pravidla.

Dekuji Vam za odpoved.
Marek

Odpověď na dotaz


Dobrý den Marku

Pravidla na takové situace pamatují tak, že pověřují v Pravidle 33-6 Soutěžní výbor, aby rozhodl v rámci svých pravomocí. V případě účasti více hráčů v play-off, než je běžně pro jeden flight zvykem, by určitě (troufám si to tvrdit, přestože nejsem členem Soutěžního výboru Masters) hráli všichni hráči pohromadě v jedné skupině. Ze tří prostých důvodů; kvůli hráčům samotným, kvůli TV a kvůli divákům.

Díky za pěknou otázku!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019