Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

HCP rány pro turnaj: 2

A A A

Dobrý den pane Jone,
nechtěl bych Vás chytat za slovíčka, Vaše poradna je velice přínosná :)

Při odpovědi na původní dotaz jste uvedl, že aby hráč s HCP 54 zahrál exaktně svůj HCP v MB, tak má zahrát 131 ran (72+59). Nicméně pro výpočet HCP se používají stablefordové body, takže si oba dokážeme představit situaci, že hráč uhraje svůj HCP 54 a přitom zahraje klidně 150 ran... a že si může zlepšit svůj HCP, i když nedohraje některé jamky a nebude znám součet ran za kolo.
Pro výpočet HCP a počítání stableford bodů používám vysvětlení na webu http://www.supergolf.cz/tipy/index.php?c=20000&p=20002 (pokud to není nepovolený odkaz jinam) - doporučuji ostatním hráčům k seznámení, pokud v této problematice tápou.

Hezký den a gratuluji k nové funkci,
Petr

Odpověď na dotaz


Petře díky za gratulaci a pochvalu.
Ano, máte pravdu. Pro zjednodušení je pak lepší vycházet z formátu na rány a nemíchat do toho Stablefordové body. Na ránách (nikoliv bodech) je lépe vidět, co znamená termín "HCP rána". Vámi uvedený odkaz jsem si prošel a není zakázaný, neb nevede ani do nabídek erotických služeb ani do internetového průzkumu věřejného mínění o české politice. Naopak, podepíšu se pod to, že výborně informuje o otázkách hadicapu!

Takže díky za Vaši reakci a hezkou hru!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019