Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Hráč po turnaji odjede se skorekartou

A A A

Dobrý den, měl bych dotaz. Nedávno jsem šel turnaj. Po dohrání osmnáctky, vše proběhlo jako vždy podání rukou atd., když jsme šli do restaurace podepsat a překontrolovat skorekarty, tak jeden náš spoluhráč najednou zmizel (navíc s kartou spoluhráče z flajtu). Čekali jsme, jestli se ukáže, ale nestalo se tak. Jak se to má tedy vyřešit? Když odjel s cizí kartou a zapisovatel jeho karty nemohl nic podepsat ani překontrolovat. Co ten hráč, který přišel o kartu s vlastním skore? A co ten ...... ,který zmizel? Nechápu,jak tohle může někdo udělat :-(
Moc děkuji za odpoveď, Michal.

Odpověď na dotaz


Dobrý večer Michale
Odzadu; nechápu to úplně stejně. Na Divokém západě by to byl doživotní psanec určený na odstřel...
Pravidla sama si s takovou situací navenek moc rady nevědí. I když věřím, že by si zkušený hráč poradil, třeba s Pravidlem 1-4, neboli s Pravidlem řešícím vše, na co Pravidla nepamatují. Naštěstí jsou tady Rozhodnutí a my si můžeme vysvětlit správný a autorizovaný postup. Začneme odstřelem toho ....... ;o)
K dispozici je Rozhodnutí 6-6b/6, Zapisovatel "zmizí" i s kartou hráče.
?:Při turnaji vypsaném na rány byli hráči žádáni, aby odevzdávali skórekarty u Scoreboardu. Bez vědomí hráče jeho zapisovatel opustí narychlo hřiště, aniž by se nahlásil u Scoreboardu. Odnese sebou hráčovu scórkartu. Co může Soutěžní výbor dělat?
O: Soutěžní výbor by měl vynaložit veškeré úsilí, aby dostihl zapisovatele. Jestliže je tato snaha neúspěšná, Soutěžní výbor by měl akceptovat potvrzení skóre , kýmkoliv, kdo byl svědkem průběhu soutěžního kola, například zapisovatelova nosiče nebo hráčova nosiče. Jestliže není nikdo kromě zapisovatele kdo by mohl průběh kola dosvědčit, skóre by mělo být akceptováno bez podpisu zapisovatele.

Michale relativně složitý proces vypadá zjednodušeně takhle; zástupce Soutěžního výboru přijde, přinese novou kartu, hráč ji vyplní například s dalším spoluhráčem z flightu a ten ji pak podepíše jako zapisovatel.

Tak ať už to víckrát nemusíte ani Vy ani nidko další řešit! Hetkou hru.Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019