Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Kámen v bankru - Soutěžní řád ČGF

A A A

Vážený pane Jone,
v reakci na předchozí dotaz s kamenem v bankru bych se rád ujistil o správnosti postupu.

Kromě Pravidel a Rozhodnutí existuje ještě Soutěžní řád ČGF. Absolutní většina turnajů u nás má v podmínkách napsáno: "Hraje se podle Pravidel golfu a Soutěžního řádu ČGF".

Odstavec 7.2.4. Soutěžního řádu ČGF říká:
Kameny v bankrech
Kameny v bankrech jsou pohyblivé závady.

Pak, předpokládám, je možné vyřešit kámen v bankru beztrestně, i když to není specifikováno v místních pravidlech.

Děkuji za potvrzení,
Michal Švarc

Odpověď na dotaz


Dobrý večer Michale

Pokud je v podmínkách soutěže uvedeno, že je turnaj hrán podle Soutěžního řádu, pak je důležité sdělení v prvním odstavci pod názvem kapitoly 7.2. ČÁST B - MÍSTNÍ PRAVIDLA. Ten první odstavec totiž vymezuje platnost odstavců následujících (včetně 7.2.4. - kameny v bankrech) pouze pro turrnaje pořádané ČGF nebo turnaje započítávané do žebříčků ČGF. Jestliže Vámi poptávaný postup bude probíhat na jednom ze dvou jmenovaných modelů turnaje pak můžete kameny z bunkeru vyndat beztrestně.

Pozor tedy na to, jaký turnaj hrajete, i kdyby bylo v propozicích třikrát napsáno, že se hraje podle Soutěžního řádu ČGF.Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019