Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Volný přírodní předmět ve vodní překážce 2

A A A

Dobry den Michale,
zpetne Vam dekuji za velmi poucny a napomocny rozbor mstetickeho micku na devate jamce (Vnejsi vliv? 27/03) - a to nejen pro hrace ale treba i pro budouci golfove rozhodci...

Jinak ten "rozhodci" s tou mouchou ve vodni prekazce jsem byl ja, priznavam se :) a kdybych nekdy rozhodoval, pak bych jiste hrace za ono ohnani se po obtiznem hmyzu netrestal. Uvadel jsem to spise jako perlicku s dodatkem, ze ruku do ohne bych za to nevlozil :)
Jinak na dalku mile rad zdravim pana Malce, takto skvely a pohodovy flight jsem dlouho nezazil, a to hraji pomerne casto. Doufam, ze se nekdy opet sejdeme pri hre. Diky Michale za Vase odpovedi a zaverem preji mene, radeji snad zadne podobne "dotazy" typu Platy cvicitelu,
s pratelskym pozdravem
Milan Londoner

Odpověď na dotaz


Milane Vy mi dáváte ;o)!

Přestože jsem jasně řekl, že se tady nebudeme zabývat osobními rovinami, musím podle Pravidla 1-4 Váš vzkaz panu Malcovi předat! Snad tomu budou rozumět všichni ti, kdo do Poradny přispívají nebo ji třeba jenom čtou.

Milane díky, hezkou hru i Vám a snad se potkáme!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019