obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Volný přírodní předmět ve vodní překážce 2

A A A

Dobry den Michale,
zpetne Vam dekuji za velmi poucny a napomocny rozbor mstetickeho micku na devate jamce (Vnejsi vliv? 27/03) - a to nejen pro hrace ale treba i pro budouci golfove rozhodci...

Jinak ten "rozhodci" s tou mouchou ve vodni prekazce jsem byl ja, priznavam se :) a kdybych nekdy rozhodoval, pak bych jiste hrace za ono ohnani se po obtiznem hmyzu netrestal. Uvadel jsem to spise jako perlicku s dodatkem, ze ruku do ohne bych za to nevlozil :)
Jinak na dalku mile rad zdravim pana Malce, takto skvely a pohodovy flight jsem dlouho nezazil, a to hraji pomerne casto. Doufam, ze se nekdy opet sejdeme pri hre. Diky Michale za Vase odpovedi a zaverem preji mene, radeji snad zadne podobne "dotazy" typu Platy cvicitelu,
s pratelskym pozdravem
Milan Londoner

Odpověď na dotaz


Milane Vy mi dáváte ;o)!

Přestože jsem jasně řekl, že se tady nebudeme zabývat osobními rovinami, musím podle Pravidla 1-4 Váš vzkaz panu Malcovi předat! Snad tomu budou rozumět všichni ti, kdo do Poradny přispívají nebo ji třeba jenom čtou.

Milane díky, hezkou hru i Vám a snad se potkáme!

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018