obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Počet hráčů ve flajtu

A A A

Dobrý den, zahlédl jsem na hřišti flajt o pěti hráčích. Vím, že maximální přípustný počet hráčů ve flajtu je čtyři. Marně jsem se ale snažil pro to najít oporu v pravidlech, definicích a etiketě. Můžete mi prosím poradit dle čeho mohu argumentovat, že je toto špatně?
Děkuji.

S pozdravem David

Odpověď na dotaz


Dobrý den Davide

Argumentovat můžete klidně i nepsanými golfovými zvyklostmi. Ani o tričku bez límečku a modrých džínách nikde v Pravidlech nic nenajdete a přesto všichni etiketu oblékání akceptují a uznávají. Přesto existuje dokument, ve kterém se něco najít dá. Mohl a měl by to být provozní řád hřiště, ať už jde o sofistikovaný materiál nebo golfové desatero, které visí na zdi klubovny.
Například na internetových stránkách RedGate Golf Clubu (Rockville, Maryland, USA) najdete v provozním řádu (zde je nazýván Ground Rules) tuto větu; The pairing of players is determined by the Pro Shop. Four players per pairing group is the maximum. V češtině by zřejmě zněla Slučování hráčů do skupin provádí pracovník v golf shopu. Čtyři hráči ve skupině je maximální počet.

Prostě není třeba psát, že nejvíce čtyři hráči tvoří skupinu. Nicméně je vždy lepší, když se to v provozním řádu hřiště objeví. Jinak nezbývá než argumentovat běžně zažitou zvyklostí, kterou dodržuje celý svět.Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
25.4.HaugschlagHaugshclag NÖ Open
26.4.Avondale, Zurich Classic of New Or
26.4.ČínaVolvo China Open
3.5.Charlotte,Wells Fargo Championship
3.5.The ColonyVolunteers of America LP
5.5.St Albans,GolfSixes
TOPlist
Square 300 Olomouc 9. 4. 2018