Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Hra z drop zony dle místního pravidla.

A A A

Dobrý den, na Terasach j.č.5 máme přechodně umístěnou drop zonu, a tabulku s místním pravidlem, které přikazuje hráčům z ní hrát, pokud se dostane do půdy v opravě (jedná se o poničenou fairway od prasat). Nad touto drop zonou je další označené místo modrými kolíky, jako půda v opravě. Musím se tedy vracet zpět na drop zonu ( ztratit vzdálenost), pokud místní pravidlo přesně nespecifikuje, o jakou půdu v opravě se jedná? Nebo využiju klasickou úlevu na nejbližším místě? Děkuji za radu H.Soukupová

Odpověď na dotazDobrý den paní Soukupová

Váš dotaz by potřeboval ještě pár zpřesňujících otázek, nicméně si zkusíme poradit bez nich. Je určitě pochopitelné, že se správa hřiště v čele s headgreenkeeperem snaží uchránit již beztak poškozenou plochu zpřesňujícím místním pravidlem. Umístění dropzóny bývá vždy relativně problematické, je potřeba najít takové místo, které bude co nejférovější. Neznám bohužel konkrétní situaci v Ústí.

Doporučení při vytváření dropzón, které jsou dočasné, nabízí variantu "volitelné varianty". To znamená, že by taková dropzóna měla být jako varianta k běžnému pravidlovému řešení. A to i s přihlédnutím k možnosti, že správa hřiště zakáže z konkrétní půdy v oparvě hru nebo dokonce přímo vstup do takto označené oblasti. Pokud je tedy použito místní pravidlo, které nařizuje použití této dočasné dropzóny, pak by se možná dal najít lepší způsob řešení, ale je to postup pro všechny stejný takže není nefér. Pokud tedy je skutečně povinnost daná místním pravidelm, pak půjdete dropovat do dropzóny.

Hezkou hru

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019